17 kwietnia 2016 00:04 | Aktualności

Bezpieczny Internet- spotkanie z policjantem

W poniedziałek, dnia 11 kwietnia, dzieci z klas I-III uczestniczyły w prelekcji przygotowanej przez policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Tematyka związana była z niebezpieczeństwami wypływajacymi z nieumiejętnego posługiwania się Internetem. Temat okazał sie dzieciom na tyle bliskim, iż zadawały prowadzacemu wiele pytań. Dowiedziały sie także, że nie ma czegoś takiego jak anonimowość w sieci, oraz zostały pouczone o moożliwości ukarania (nawet przez sąd), jeśli umieściłyby w Internecie bez powolenia czyjeś zdjęcie, a pod nim oszczercze komentarze. Z radością i uwagą ogladały, znane im już serie filmików:"Owce w sieci".

Następnie spotkały się z policjantem klasy IV- VI. Uczniowie zadawali i odpowiadali na pytania z zakresu aplikacji na telefonach, antywirusach i bezpieczeństwie w wirtualnym świecie. Sytuacje opowiadane przez policjanta, w których każdy mógłby się znaleść, wzbudzały największe zainteresowanie. Spotkanie to zakończyło obchody Dni Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.