20 kwietnia 2016 12:14 | Aktualności

KONKURS LITERACKI: "MOJA SZKOŁA"

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sączowie

ogłasza konkurs literacki pod hasłem „Moja szkoła” .

Konkurs jest organizowany  w ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia Szkoły.

Cele konkursu:

1. przybliżenie historii i współczesności Szkoły poprzez jej literackie ujęcie
    w sposób ciekawy i oryginalny;

2. zachęcenie miłośników pisania do prezentowania własnych umiejętności;

3.  popularyzowanie twórczości literackiej dzieci i młodzieży;

4.   rozwijanie wrażliwości i wyobraźni

Konkurs adresowany jest:

1. do uczniów klas III – VI,

2. do absolwentów – gimnazjalistów i uczniów szkół średnich,

3. osób dorosłych.

Forma wypowiedzi literackiej dowolna – opis, opowiadanie, kartka z pamiętnika, reportaż, wywiad, wspomnienie, wiersz.

Tematyka prac konkursowych powinna być związana z historią lub współczesnym życiem Szkoły Podstawowej w Sączowie.

Ocenie podlegać będą: zgodność z tematyką konkursu, wartość merytoryczna, oryginalna forma realizacji tematu, walory estetyczne i poprawność językowa.

Zasady uczestnictwa:

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie na adres organizatora samodzielnie napisanego utworu.

Do pracy należy dołączyć zaklejoną kopertę opatrzoną takim samym godłem, zawierającą dane personalne (imię, nazwisko, wiek, klasa, adres i numer telefonu)

Praca nie może zawierać żadnej informacji identyfikującej jej autora.

Przyjmowane będą zarówno rękopisy jak i wydruki komputerowe.

Termin składania prac:

Prace należy składać do 15 czerwca  2016 r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Sączowie.

Prace zostaną ocenione przez komisję powołaną przez Dyrektora.

Jury oceniać będzie prace w kategoriach – uczniowie klas III-IV, uczniowie klas V-VI, gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich, dorośli.

Jury przyznaje nagrody za miejsca od I do III oraz wyróżnienie.

Wręczenie nagród nastąpi w październiku 2016 roku podczas głównej uroczystości związanej z obchodami 100-lecia.