25 kwietnia 2016 15:07 | Aktualności

Święto Ziemi

W ramach obchodów Święta Ziemi uczniowie klas II a i II b uczestniczyli w festynie plenerowym w Ośrodku Edukacyjnym Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Będzinie. W czasie zajęć uczniowie mogli sprawdzać oraz utrwalać zdobyte wiadomości z zakresu przyrody i ekologii. Zajęcia prowadzone były w terenie. Wprowadzały uczniów w świat ekologii i przyrody w atrakcyjny i przyjazny sposób.

Dzieci brały aktywny udział w zajęciach poprzez wykonywanie konkretnych zadań. Konkursowych zadań było 28. Dotyczyły one lasu, jego budowy i mieszkańców, chronionych roślin i zwierząt, segregacji śmieci, odnawialnych źródeł energii, zasad zdrowego żywienia i wiele innych atrakcyjnych dla dzieci zagadnień. Dzieci z radością podejmowały się kolejnych zadań. Chętnie poddawały się również pokusom. Jedną z nich było malowanie buzi. Na zakończenie zajęć dzieci oddawały kupony z zaliczonymi zadaniami. Wróciły do szkoły zadowolone z wylosowanymi nagrodami. Szczęściarzami okazali się: Dawid Nowak, Mateusz Gola i Madzia Grabowska.