28 kwietnia 2016 11:19 | Aktualności

Wielka Liga Czytelników

Biblioteka szkolna zgłosiła naszą placówkę do Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego Wielka Liga Czytelników zorganizowanego przez Stowarzyszenie Wielka Liga oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Katowicach.

Celem konkursu było wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych, a równocześnie:

• promowanie czytelnictwa i kreowanie mody na czytelnictwo
  • kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy
  • rozbudzanie umiejętności poszukiwań literackich i zainteresowania literaturą
  • promowanie wartości rodzinnych, w tym wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi
  • promowanie twórczości dziecięcej
  • rozwijanie umiejętności uczniów w zakresie wyszukiwania informacji, kojarzenia faktów, zdolności językowych

Do udziału w konkursie zgłosiło się 12 uczniów z klas II – III naszej szkoły.
Do udziału w drugiej kategorii wiekowej tj. klasy IV – VI niestety nie zgłosił się żaden uczeń.

Wytrwałymi czytelnikami okazali się uczniowie klasy II b:

• Justyna Czajkowska
  • Julia Gajda
  • Magdalena Grabowska
  • Sonia Hauke
  • Szymon Lazar
  • Katarzyna Nabrdalik
  • Maria Sitko

Przeczytali po 10 książek, wypełnili po 10 testów, zdobyli po 10 sprawności. Do półfinału zakwalifikowały się trzy uczennice, które spełniły wszystkie wymogi regulaminowe:

• Julia Gajda
  • Katarzyna Nabrdalik
  • Maria Sitko

15 kwietnia nasza szkolna drużyna wzięła udział w igrzyskach półfinałowych w Katowicach. Testy połfinałowe były na bardzo wysokim poziomie i niestety nie udało się dziewczynkom wejść do finału konkursu. Zdobyliśmy za to nowe doświadczenie i mamy wielką nadzieję na sukces w przyszłym roku.