10 maja 2016 20:48 | Aktualności

Daj włos - Szkolny Klub Wolontariatu

Z inicjatywy rodziców z klasy III, Szkolny Klub Wolontariatu orgaznizuje w szkole Akcję "Daj włos". Chcemy pomóc, przeczytaj, pomyśl...może Twoje włosy będa darem...

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata pacjenta do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tę sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Angażujemy do współpracy zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób, a następnie przekazują je nam. Dalej wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

Dzisiaj wszystkie uczennice dostały ulotki dla rodziców, moze jutro wrócą i powiedzą Tak. Włosy obcinać będzie Studio Fryzur Metamorfoza Z Bobrownik.

Fundacja Rak'n'roll>>czytaj