31 maja 2016 23:31 | Aktualności

Świętujemy Dzień Książki, Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. Maj jest szczególnym miesiącem dla bibliotek, bowiem 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Od 2004 roku rozpoczyna on obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich angażuje co roku w tą akcję wszystkie rodzaje bibliotek, centra kultury, wydawnictwa a także lokalne władze. Przez podejmowane w tym czasie inicjatywy pragnie się podkreślić jak ważne są biblioteki dla rozwoju intelektualnego młodego człowieka a samo czytanie ma ogromny wpływ na poprawę jakości naszego życia.

Biblioteka szkolna w naszej placówce włączając się w obchody zaprosiła do przygotowania uroczystego apelu z tej okazji klasę IV wraz z wychowawczynią panią Iloną Kocot. Uczniowie zaprezentowali swoje aktorskie talenty przed społecznością naszej szkoły, a także dla zaproszonych gości podczas uroczystego otwarcia Biblioteki Publicznej w Sączowie po generalnym remoncie.