13 czerwca 2016 18:09 | Aktualności

Międzynarodowa wizyta wolontariuszki

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole zrobiło się orientalnie. Po raz pierwszy w gościnne progi naszej szkoły zawitała bardzo życzliwa i serdeczna wolontariuszka z międzynarodowej organizacji AIESEC . W formie warsztatów prowadzonych w języku angielskim dzieci miały okazję poznać wspaniałą kulturę, przyrodę, urokliwe zakątki i niesamowite widoki Chin. Ale największą atrakcją dla naszych uczniów było mówienie po chińsku i pisanie „dziwnych znaczków”.

Oprócz poznawania kultury i zwyczajów innego kraju nasi uczniowi mieli też okazję poćwiczyć w praktyce komunikację w języku angielskim, co zresztą im się udało. Cecilia  (Siqi Ren) odpowiadała na liczne pytania ciekawych świata dzieci, które  pytały o życie w jej kraju, o rówieśników, o ulubione potrawy, muzykę, miejsca. Pytaniom  nie było końca.

W wolnym czasie Cecilia chętnie zwiedzała okolice, poznawała zwyczaje i potrawy polskie oraz uczestniczyła w codziennym życiu rodziny, która ją gościła.

Naszemu gościowi było bardzo miło, że została ciepło przyjęta przez społeczność szkolną. W ramach podsumowania jej wizyty w piątek, 10 czerwca, Wójt Gminy Bobrowniki A. Ziemba, pani dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie mieli okazję osobiście podziękować studentce za wizytę w naszej szkole i wręczyć jej drobne upominki.

Udział w tym projekcie to cenne i niezapomniane doświadczenie dla naszych uczniów, ale również nawiązanie nowych międzynarodowych znajomości.

Pragniemy serdecznie podziękować  Państwu Kuchtom, którzy gościli w swoich progach  naszą wolontariuszkę  oraz Radzie  Rodziców za ufundowanie projektu.