12 października 2016 19:42 | Aktualności

Szkolne "Igrzyska Olimpijskie"

Wiwat olimpijczycy!

W dniu 7 października od rana było gorąco niczym w lipcu na wczasach w Grecji. Szkoła w Sączowie obchodziła pierwszy dzień hucznych obchodów stulecia szkoły. Atmosferę podgrzała nie tylko olimpiada sportowa, ale także występy dzieci oraz pełni werwy i zapału komentatorzy sportowi, którzy w pocie czoła, nieraz tylko siląc się ambrozją, opowiadali o historii igrzysk olimpijskich.

Dzień rozpoczął się uroczystym apelem, podczas którego każdy uczeń otrzymał odznaczenie ze zdjęciem jubileuszowym. Następnie zaczęli przybywać zaproszeni na uroczystość goście oraz szkoły z powiatu będzińskiego.

O godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczysta ceremonia, podczas której miały miejsce: defilada z kołami olimpijskimi oraz wniesienie olimpijskiej flagi. Odbyło się także ślubowanie zawodników oraz pokazy gimnastyczne. Zwinne i skoczne pszczółki przyleciały prosto z przedszkola, a zatańczyły tak pięknie, że ściany oblała miodowa poświata słońca, a termometr poszybował w górę. Następnie giętkość swą zaprezentowali uczniowie piątej i szóstej klasy, którzy wykonali bardzo trudny choreograficznie układ wymyślony  przez panią Ewę Klimczyk. Uroczystość uświetniło także wspólne odtańczenie belgijki oraz zapalenie znicza.

Zmagania zawodników rozpoczęły się od rozgrywki intelektualnej. Przedstawiciele drużyn musieli wykazać się wiedzą na temat olimpizmu starożytnego i współczesnego. Następnie rozpoczęły się zmagania sportowe w dziewięciu konkurencjach, były m.in. wyścigi płetwonurków, rydwanów oraz bieg w uzbrojeniu. Zawodnicy walczyli mężnie i dzielnie niczym herosi i tytani, a na podium stanęły ostatecznie trzy szkoły. Pierwsze miejsce zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sączowie, drugie Szkoła Podstawowa nr 6 z Będzina, trzecie Szkoła Podstawowa w Bobrownikach. Gratulujemy serdecznie także zawodnikom z Rogoźnika, Przeczyc i Dobieszowic, którzy zdobyli kolejno czwarte, piąte i szóste miejsca.

Życzymy wszystkim uczniom dalszych sukcesów sportowych.

Iwona Kalus