26 października 2016 20:13 | Aktualności

Z wizytą w gliwickiej Palmiarni

W dniu 25 października uczniowie klas III a i III b wybrali się na wycieczkę do Palmiarni w Gliwicach. Jest to bowiem miejsce niezwykłe, Miejsce, w którym jest zawsze ciepło, zielono, kwitną i owocują drzewa, krzewy i kwiaty bez względu na pory roku. Uczniowie mieli okazję przenieść się do egzotycznego świata roślin i zwierząt. Poznali rośliny tropikalne, użytkowe, historyczne i sukulenty .

Największe wrażenie zrobiły na dzieciach owocujące bananowce, muchołapki, drzewo kiełbasiane oraz dzbaneczniki. Niemniej dużym zainteresowaniem cieszyły się zwierzęta. Dzieci podziwiały kameleona, węże, kolorowe ptaki. Miały okazję zobaczyć jak samiczki wysiadują jajka w gniazdach, pracowite mrówki . Największe wrażenie zrobiły na dzieciach jednak akwaria z dużą ilością egzotycznych ryb. W sklepiku Palmiarni dzieci kupiły pamiątki – kaktusiki i gumowe zwierzaki. Przy wyjściu mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując quiz umieszczony na obracanych metalowych tabliczkach.

Dużą atrakcją był dla dzieci również Park Chopina, który o tej porze roku wygląda bajecznie. Dzieci z łatwością rozpoznawały zgromadzone w parku drzewa oraz ich owoce. Nie zabrakło również zabawy na placu zabaw. Z wycieczki wszyscy byli zadowoleni.