07 listopada 2016 22:12 | Aktualności

Czytanie łączy pokolenia

W dniu 3 listopada odbyło się kolejne spotkanie promujące czytelnictwo wśród dzieci z cyklu: "Czytanie łączy pokolenia" w ramach kontynuacji współpracy naszej placówki z Biblioteką Publiczną w Sączowie. Uczniowie szkół z Dobieszowic i Sączowa wysłuchali wspaniałej opowieści o podróżach czytelniczych Wójta Gminy Bobrowniki pana Arkadiusza Ziemby. O tym jak on sam zawsze chętnie czytał będąc dzieckiem opowiedziała zebranym pani Honorata Ziemba - mama wójta. Podkreśliła też jak duży wpływ ma systematyczne czytanie na rozwój wyobraźni, powiększenie zasobu słownictwa oraz łatwość pisania wypracowań. Do świata swoich pierwszych lektur zaprosił nas syn pana Arkadiusza - Pawełek. Państwo Ziembowie wspólnie odczytali fragment ulubionej książki Pawełka, czyli "Piątka z Zakątka" Krystyny Drzewieckiej.
Uczniowie naszej szkoły serdecznie dziękują gościom za piękne opowieści o zwyczajach i podróżach literackich, za wsparcie działań biblioteki w trudnej misji promowania wartości książki w życiu.

Link do filmu: