27 listopada 2016 18:43 | Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada uczniowie klas drugich i trzecich uroczyście świętowali „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. W dniu tym  odbyło się spotkanie integracyjne, na którym uczniowie klasy 2a i 2b zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom tańce ze swoimi  misiami, zaprosili  do wspólnej gimnastyki oraz złożyli życzenia wszystkim misiom świata. Uczestnicząc w prezentacji „Jak to z tym misiem było?” dzieci poznały historię obchodów tego święta oraz  przypominały sobie misiowych bohaterów z rożnych bajek: Misia Uszatka, Coralgola, Paddingtona, Gumisiów, Kubusia Puchatka oraz Misia Yogi. Wspólnie z bohaterami bajek śpiewały piosenki i recytowały ich ulubione  rymowanki.  W uroczystości wzięły udział również nasze przedszkolaki, które wykonały swój misiowy taniec w dyskotekowych rytmach. W obecnym roku szkolnym obchody „Światowego Dnia Pluszowego Misia” zostały rozszerzone  o treści z zakresu edukacji przyrodniczej. W klasach początkowych odbyły się lekcje proekologiczne uwrażliwiające dzieci na prawo zwierząt do życia w ich naturalnym środowisku oraz prezentacje przyrodnicze o gatunkach  niedźwiedzi. Na zakończenie obchodów „Światowego Dnia Pluszowego Misia” odbyło się rozstrzygnięcie  konkursu plastycznego „Mój przyjaciel Miś”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wszystkie  prace   wykonane były z ogromnym zaangażowaniem, estetyką i wyobraźnią twórczą.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyły prace wykonane przez: Magdalenę Grabowską, Marysię Sitko, Maję Wyparło (klasa III b); Emilkę  Rybok, Anię Musiał, Wiktorię Jura (klasa III a); Jagodę Nabrdalik, Kalinę Jacykowską, Konstancję Grybską (II b); Maję Czaplę, Hanię Baranowską, Selenę Rogacką (II a).

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani nagrodami.

Serdecznie gratulujemy.