21 listopada 2016 18:05 | Aktualności

Nasz kontrakt

W październiku  klasy I-VI brały udział w konkursie „ Nasz kontrakt klasowy”, zadaniem uczniów było przygotowanie najciekawszego kontraktu klasowego. Kontrakt to rodzaj umowy zawieranej między uczniami i nauczycielami określający zasady funkcjonowania w zespole klasowym. To ważny element kształtujący relacje między uczniami, może zawierać on różnego rodzaju zobowiązania uczniów. Koniecznie powinien być ustalony przez samych zainteresowanych, zaakceptowany przez nich, wypracowany w zespole. Tak zbudowany daje im poczucie lojalności wobec zawartych w nim ustaleń. Sformułowania zawarte w kontrakcie powinny być  zrozumiałe dla uczniów i łatwe do zapamiętania. Kontrakt powinien mieć atrakcyjną formę, by przyciągał wzrok uczniów, umieszczony powinien być w miejscu widocznym w klasie, by nauczyciel, jak i sami uczniowie mogli się do niego odwoływać.

Zdaniem komisji konkursowej wszystkie te kryteria w najwyższym stopniu spełniał kontrakt stworzony przez klasę IIa. Uczniom i wychowawczyni pani Iwonie Kalus gratulujemy zajęcia I miejsca. Klasa w nagrodę otrzymała grę planszową, a każdy z uczniów maskotki – Życzliwki. Pozostałym klasom również gratulujemy za przygotowanie się do konkursu, zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Krzysztofa Urbańska