13 lutego 2017 20:47 | Aktualności

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KLAS II i III

Dnia 7 lutego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczestnikami zmagań konkursowych byli chętni uczniowie z klas drugich i trzecich. Wejść. Stanąć. Powiedzieć. Wydaje się proste, ale co jeśli ma się tylko siedem czy osiem lat, od środka zżera trema, a w gardle ma się Saharę? Czy można wówczas wyzwolić ducha poezji? Oczywiście. Naszym uczniom udało się to znakomicie. Recytatorzy zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze słynnych polskich poetów z Brzechwą i Tuwimem na czele. Dzieci umiejętnie posługiwały się mową ciała i słowem mówionym. Wszyscy uczestnicy konkursu byli świetnie przygotowani, zasłużyli na brawa. Komisja miała bardzo trudne zadanie, aby wybrać zwycięzców Konkursu.

Jury do udziału w konkursie gminnym „Mały OKR” wytypowało pięciu uczestników.

Są to:

• Szymon Balcerzak,