24 lutego 2017 19:16 | Aktualności

Konkursy polonistyczne rozstrzygnięte.

Paulo Coelho pisał: Każdy człowiek na kuli ziemskiej ma skarb, który gdzieś na niego czeka.

Na uhonorowanie swoich talentów nie musieli za to długo czekać uczniowie klas III-VI naszej szkoły. Podczas uroczystego apelu we wtorek dnia 21 lutego br. otrzymali bowiem wiele zasłużonych nagród za wyniki w konkursach językowych.

Pierwszym sprawdzianem ich umiejętności okazał się Szkolny Konkurs Literacki „Ciąg dalszy nastąpi, czyli dalsze losy naszych ulubionych bohaterów literackich”, do którego prace można było nadsyłać przez cały grudzień i styczeń, a drugim Szkolny Konkurs Ortograficzny z dnia 15 lutego br. W pierwszym konkursie uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnością konstruowania ciekawej fabuły opowiadania oraz  swoim warsztatem językowym. W drugim ważne okazały się: zdolności konstruowania tekstu (akapity),umiejętność zapisywania dialogów oraz znajomość trudnych słów, zwrotów językowych i zasad interpunkcji.

Najlepszymi pisarzami okazali się:

- Igor Grudniewski z klasy V – miejsce I

- Wiktoria Rozwałka z klasy VI – miejsce II

- Marysia Niedbała z klasy III A

Najlepszymi językoznawczyniami zostały:

- Wiktoria Rozwałka z klasy VI – miejsce I

- Kamila Wyparło z kl. VI i Zuzanna Sitko z kl.V  – miejsce II

- Emilia Mazan z klasy IV – miejsce III

Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w przyszłości oraz szlifowania swoich talentów.