10 marca 2017 17:49 | Aktualności

Zdrowie bierze się z brzucha

#zdrowenietrudne

7 marca uczniowie klasy III b realizowali drugie zajęcia programu edukacyjnego „Zdrowe – nietrudne”. Tym razem uczyli się jak często spożywać posiłki i ile ich powinno być w ciągu dnia. Do tematu zajęć wprowadziło ich opowiadanie Witaminki Celinki o wizycie u Wafelka Stefcia. Wniosek z historyjki nasunął się dzieciom sam. Wafelek Stefek źle się odżywiał i z tego powodu czuł się senny, zmęczony. Bolał go brzuch i zęby. Dzieci dmuchając w baloniki i wypuszczając z nich powietrze dowiedziały się, jak zachowuje się żołądek po posiłku i między posiłkami.

W dalszym ciągu zajęć uczniowie dowiedzieli się co to są probiotyki oraz prebiotyki. Film „Co to jest błonnik?” dostarczył dzieciom informacji co to jest błonnik, jakie produkty go zawierają i jaką rolę odgrywa on w naszym organizmie.

Po wypełnieniu karty pracy uczniowie przystąpili do sporządzenia zdrowej przekąski. Były to praliny jaglano – kakaowe, które wszystkim smakowały. Największe powodzenie miały praliny obtoczone w wiórkach kokosowych. Po konsumpcji i sprzątaniu uczniowie otrzymali znaczki „Brzuchomocny”.