15 marca 2017 21:47 | Aktualności

I Sączowski Turniej Szachowy dla Dzieci - podsumowanie

14 marca w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Saczowie spotkali sie najlepsi młodzi szachiści z przedszkoli i szkół naszej Gminy, by spawdzić swoje umiejętnosci w rywalizacji turniejowej. Turniej rozgrywany był w systemie  szwajcarskim na dystansie 7 rund, a każda runda  trwała po 15 minut. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia - Tadeusz Bobecki.
W zawodach obowiązywały przepisy gry FIDE i PZSzach zgodne z Kodeksem Szachowym.

51 zawodników przez pięć godzin staczało pojedynki szachowe. Zmganiom turniejowym towarzyszyły wielkie emocje, chociaż każdy podkreślał, że to zabawa. Słodycz zwycięstwa i gorzki smak porażki - to było nieuniknione.

"Wygrać jest łatwo, trudno jest przegrać"

I Sączowski Turniej Szachowy dla Dzieci objął patronatem honorowym Wójt Gminy Bobrowniki, a także stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego i klub sportowy "Płomień" Sączów.

Fundatorami nagród byli: Rada Rodziców ZSP w Saczowie, Forum dla Zagłębia, "Płomień" Sączów i firma PERI.

Dziękujemy.

Filmy: