Aktualności

25 marca 2017 18:06 | Aktualności

Zabawa w teatr

 

    Zabawa w teatr jest jednym ze sposobów wychowywania dzieci. Daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami, oderwania od rzeczywistości. Rozwija umiejętność współdziałania, podporządkowania się i obcowania z innymi. Dzięki kontaktom ze sztuką dziecko rozwija myślenie, inteligencję, wyobraźnię, poznaje skutki zachowań bohaterów, wnika w ich przeżycia. Dziecko styka się z normami społecznymi, wartościami, bohaterami pozytywnymi i negatywnymi. W teatralnych doświadczeniach kształtują się u dziecka specyficzne głębokie przeżycia artystyczne. Stosowanie ich w pracy z dziećmi zapewnia wiele satysfakcji.

   W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy IIa bawili się w teatr. Wspólnie zostało wybrane przedstawienie pt. „Zamieszanie w krainie bajek”. Dobór ról dostarczył wielu radosnych uniesień, wszyscy aktorzy stanęli na wysokości zadania, przekonująco odzwierciedlając bohaterów bajek. Już w trakcie prób stolikowych okazało się, iż w teatrze może być wesoło. Wspólne wykonanie scenografii okazało się być trudnym i trochę nudnym zadaniem. Lecz nauka piosenek i improwizacja ruchowa dostarczyła dzieciom wiele radości.

   Rodziców poprosiliśmy o pomoc w przygotowaniu kreacji scenicznej dla Kota w butach, Jasia i Małgosi, Czerwonego Kapturka, wilka, Baby Jagi, króla Baja, złych wróżek i aż siedmiu krasnoludków.

   Podsumowaniem zabawy w teatr były występy na naszej szkolnej scenie, które odbyły się 22 marca w godzinach popołudniowych. Wśród zaproszonych gości znalazła się Pani Dyrektor naszej szkoły oraz rodzice uczniów klasy IIa. Atmosfera w trakcie spektaklu była bardzo wesoła, młodzi aktorzy ze swobodą odgrywali swe role.

   Spektakl zakończyły gromkie brawa. Rodzice uczniów podziękowali aktorom za wspaniałą grę oraz nagrodzili ich słodkimi upominkami.

Przeczytano: 305 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: