19 kwietnia 2017 20:02 | Aktualności

Spotkań ze sztuką ciąg dalszy...

W dniu 11.04.2017r. uczniowie klasy VI zaprezentowali spektakl pt. „Dziecięcy Pokój”. Przedstawienie zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Zaproszono na nie rodziców uczniów klasy VI oraz Panią dyrektor.

Wszyscy byliśmy podekscytowani i zadawaliśmy sobie pytanie „czy się uda?”. Byliśmy bardzo zestresowani.

Punktualnie o godzinie 17:00 zaczęliśmy widowisko. Nasze przedstawienie opowiadało o problemach współczesnych nastolatków, pierwszych zauroczeniach, sympatiach, buntach.

Głównymi postaciami byli właśnie nastolatkowie, uczniowie. Nie potrzebowaliśmy zatem specjalnych strojów. Tylko koledzy, którzy wcielili się w rolę kotów przygotowali swoje przebrania.

Dekorację pomogła nam przygotować Pani Izabela Gielnik. Stanowiły ją: okno, magiczne lustro, atrapa biblioteczki, książka, sofa. Wszystko to stanowiło zgraną całość.

Całe widowisko wzbudzało w naszych szanownych gościach bardzo duże zainteresowanie i śmiech. Wszystkim aktorom podobały się nagłe wybuchy śmiechu i byliśmy bardzo zadowoleni z takich reakcji.  Ostatni występujący aktorzy wyczytali, kto zagrał jaką rolę, a każdy z wyczytywanych artystów został nagrodzony brawami.                      Na koniec ukłoniliśmy się wszyscy, a widownia znowu zaczęła bić brawa. Po przedstawieniu ukłoniły się również reżyserki, którymi były Panie Ewa Klimczyk i Milena Caban.

Wszyscy aktorzy gratulowali sobie wzajemnie i cieszyli się z sukcesu.

Myślę, że to przedstawienie było bardzo udane.

Mateusz Balcerzak