20 kwietnia 2017 08:49 | Aktualności

Zdrowe zakończenie

Czy każda bajka kończy się szczęśliwie? Można powiedzieć, że prawie każda. Nasza miała się skończyć dobrze, ale wybrała inną trajektorię lotu i skończyła się… jeszcze lepiej! Grimmowski Kopciuszek nie tylko znalazł szczęście u boku księcia, ale jeszcze wypromował modę na zdrowe odżywianie i sporty. A do tego nie pogardził dobrą książką, czym zaraził swoje brzydkie siostry.

Jednak to wciąż nie wszystko… Giermkowie jak jeden mąż należeli do tej samej drużyny piłkarskiej, a książę, zamiast na koniu, wjechał na rowerze. Czegóż można chcieć więcej? Zmiany macochy? Proszę bardzo: ze stronniczej, biernej, impulsywnej kobiety zaczytanej w brukowcach zamienia się w świadomą dobrego smaku i stylu, wysportowaną kobietę z głową pełną nowinek… naukowych!

Czy to wszystko sen? Czy wydarzyło się naprawdę? To fakt niezaprzeczalny. A przemiana bohaterów miała miejsce w pewien pochmurny piątkowy kwietniowy wieczór w sali teatralnej ZSP Sączów. Potwierdzić to mogą rodzice uczniów klasy 3a, którzy na to przedstawienie „Kopciuszek na zawodach” musieli zakupić bilety… na szczęście za jeden uśmiech.

W tak zaczarowanej, ożywionej, okraszonej dobrym dialogiem atmosferze, zamiast balonów, wypuszczono w powietrze tysiące drobinek endorfin, bo dzieci z chęcią po występie zatańczyły zumbę… a nawet dwie!