25 kwietnia 2017 18:59 | Aktualności

Czarownice z Łysej Góry

W dniu 21 kwietnia br. w naszej szkole odbyło się ostatnie spotkanie teatralne w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.

W tym dniu uczniowie klasy III b wraz ze swoimi rodzicami przenieśli się do Gór Świętokrzyskich, aby poznać zwyczaje świętokrzyskich czarownic. Uczniowie wcielając się w aktorów, w humorystyczny i barwny sposób zaprezentowali widzom legendę pt. „Czarownice z Łysej Góry”. Przy płonącym ognisku wypowiadające magiczne zaklęcia czarownice wywoływały na scenę poszczególne postaci przedstawienia. Towarzyszyła temu tajemnicza muzyka. Bohaterką przedstawienia była Marysia, córka kowala, która uwielbiała płatać wszystkim we wsi figle. Chowała gospodyniom kozy, odstraszała od chłopców dziewczyny, w których byli zakochani. Ostatecznie okrzyknięto ja czarownicą i wypędzono ze wsi. Od tej pory Marysia dołączyła do grona czarownic i spotykała się z nimi na Łysej Górze. Wspólnie z nimi organizowała sabaty i tańce przy ognisku.

Uczniowie świetnie poradzili sobie ze swoimi rolami. Rodzice przygotowali wspaniałe kostiumy i elementy scenografii.

Przedstawienie dostarczyło widzom wielu emocji, zaś dla uczniów okazało się wspaniałą zabawą.

Filmy: