28 kwietnia 2017 08:54 | Aktualności

Międzyszkolny konkurs czytelniczo-plastyczny „W krainie baśni H. Ch. Andersena”

W podróż do krainy baśni wybrali się uczniowie klas drugich i trzecich ze szkół podstawowych Gminy Bobrowniki.

Nasza szkolna biblioteka wraz z młodszymi klasami zorganizowała I Międzyszkolny konkurs czytelniczo-plastyczny „W krainie baśni H. Ch. Andersena” z okazji obchodów Dnia Książki dla Dzieci.

Przez kilka miesięcy uczniowie przygotowywali się do konkursu. W pierwszym etapie wychowawcy przy współpracy z bibliotekarzami szkolnymi przeprowadzili cykl zajęć. Drogą eliminacji wybrano z każdej klasy jednego ucznia, który wykazał się największą wiedzą i znajomością baśni.

W poniedziałek  24 kwietnia odbył się drugi etap – finał konkursu, w którym udział wzięło 16 zawodników. W baśniowy nastrój wprowadziła nas inscenizacja "Calineczki" wystawiona przez nasze szkolne "Koło Teatralne".

Uczestnicy konkursu wykazali się wspaniałą i szczegółową znajomością baśni Hansa Christiana Andersena. Wykonali piękne prace plastyczne ilustrujące sceny z baśni. Rywalizacja była ogromna, ponieważ był to turniej „najlepszych”.

Najlepszą w tej dziedzinie wiedzy okazała się Szkoła Podstawowa w Rogoźniku, gdyż do nich właśnie należało podium zwycięzców:

I miejsce zdobyła Weronika Gwiozda z klasy IIIb

II miejsce zajęła Melania Ferdyn z klasy IIIa