17 maja 2017 13:44 | Aktualności

"Niech język giętki powie wszystko, co pomyśli głowa”

16 maja drużyna uczniów klasy IV w składzie: Ala Piatek, Emilka Mazan i Bartek Bednarek wzięła udział w Miedzyszkolnym Konkursie Językowym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Bobrownikach.

Zadania, które czekały na czwartoklasistów, sprawdzały różnorodne umiejętności językowe. Drużyny musiały się wykazać umiejętnością opisu postaci, tworzenia opowiadania. Sprawdzana była również znajomość związków frazeologicznych, przysłów, synonimów, antonimów, a także poprawnych form rzeczownika, przymiotnika i czasownika.

Poziom startujących drużyn był niezwykle wyrównany. Do końca nie było wiadomo, kto zwycięży. Nasi uczniowie emocjonujacych zmaganiach zajęli II miejsce.

Gratulujemy uczestnikom turnieju i dziękujemy Organizatorom  za wspaniałe przyjecie.