Aktualności

30 maja 2017 19:56 | Aktualności

Ważne informacje dla uczestników „Biegu do szczęśliwego dzieciństwa”

Kochani czas szybko biegnie, pamiętajcie wasze dziecko nigdy  nie będzie miało tyle lat co 1 czerwca 2017r. zatrzymajcie ten czas w tym dniu i przyjdźcie razem z nim na „Bieg do szczęśliwego dzieciństwa”

Prosimy też o zapoznanie się z ważnymi informacjami dotyczącymi organizacji biegu. W tym dniu chcemy zapewnić wam i waszym pociechom maksymalne bezpieczeństwo dlatego apelujemy
o stosowanie się do wskazówek organizatorów.

Rejestracja uczestników odbywać się będzie od godziny 16.00 przy ul. Pocztowej. Osoba odpowiedzialna za przebieg części biegowej to p. Ewa Klimczyk. Prosimy o zachowanie uwagi podczas podawania przez nią wskazówek odnośnie przebiegu imprezy. Informacji udziela też p. Krzysztofa Urbańska.

Oto najważniejsze informacje:

  1. Przedszkolaki biegną w asyście rodzica, opiekuna, bez piłek. Po dobiegnięciu do mety rodzice poproszeniu zostaną o utworzenie kręgu, do kręgu wrzucone zostaną piłki z numerami odpowiadającymi numerom przypisanym dzieciom. Zadaniem dzieci będzie odnalezienie piłki ze swoim numerem, nauczyciele oraz pracownicy Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Będzinie będą pomagać dzieciom, bardzo ważne zadanie dla rodziców to pilnowanie aby krąg był zamknięty a piłki nie wydostawały się z kręgu. Dziecko po odnalezieniu piłki staje przed rodzicem, prosimy nie odchodzić z kręgu dopóki ostatnie dziecko nie odnajdzie swojej piłki. Na tym kończy się bieg przedszkolaków.
  2. W kolejnym etapie biegną dorośli (rodzice, opiekunowie). Dorosły biegnie z piłką z numerem startowym które posiada jego dziecko. Po dobiegnięciu do mety dorośli tworzą krąg, do którego wrzucają piłki. Dorośli pilnują, aby z kręgu nie wypadły piłki. Tak oczekujemy na dobiegnięcie dzieci.
  3. W kolejnych etapach pobiegną dzieci szkolne, każde dziecko po dobiegnięciu do mety wchodzi do kręgu i szuka piłki ze swoim numerem startowym. Prosimy o pomoc w utrzymaniu bezpieczeństwa dzieci w kręgu, w przypadku dużej ilości dzieci będziemy wpuszczać je do kręgu stopniowo. Prosimy nie odchodzić z kręgu dopóki ostatnie dziecko z niego nie wyjdzie. Dziecko po odnalezieniu swojej piłki staje przed rodzicem po wewnętrznej stronie kręgu trzymając piłkę. Na tym kończy się część biegowa imprezy. 

Prosimy o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez ulicę Ogrodową.

Do zobaczenia 1 czerwca.

Przeczytano: 291 razy. Wydrukuj|Do góry