05 czerwca 2017 22:42 | Aktualności

Spotkanie ze strażakami

W dniu 30.05 uczniowie klasy 6 wybrali się do OSP Sączów w celu poznania zawodu strażaka. Strażacy bardzo ciepło nas przywitali i przedstawili na czym polega ich zawód. Pokazali nam swoje mundury i przedstawili funkcje obronne ich ubrań. Następnie przyszła pora na pokazanie siły armat wodnych. Strażacy weszli na wóz i strzelali działkami wodnymi z bardzo dużym ciśnieniem wody. Nie brakło też próby samodzielnego działania. Strażacy wyciągnęli węże, które musieliśmy sami podłączyć i trafić do celu. Prezentowali również narzędzia wykorzystywane w czasie akcji. Ważnym punktem spotkania była lekcja pierwszej pomocy, na której rozmawialiśmy, jak ratować poszkodowanych. Na sam koniec strażacy rozdali nam słodkie upominki i zachęcali do wstąpienia w ich szeregi. Spotkanie ze strażakami wszystkim bardzo się podobało.

Mateusz Balcerzak