06 czerwca 2017 09:40 | Aktualności

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Taki właśnie cel przyświecał nam 1 czerwca. Jak co roku na uczniów naszej szkoły w tym właśnie dniu czekało mnóstwo atrakcji. A wszystko zaczęło się o godzinie 8. Czyli jak co dzień. Ale nie było jak zawsze. Nie zasiedliśmy w szkolnych ławkach, nie wyjęliśmy podręczników i zeszytów, nie zapisaliśmy tematu lekcji. Tego dnia nasze panie przygotowały dla nas ”stacje” z różnych przedmiotów. To był prawdziwy festiwal nauki. Było stanowisko matematyczno-przyrodnicze, muzyczne, plastyczne oraz stanowiska języka polskiego i angielskiego. Tutaj każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były ciekawe eksperymenty, rozwijające quizy i krzyżówki, inspirujące warsztaty artystyczne oraz gry i zabawy.

Festiwal nauki był dopiero początkiem atrakcji, jakie tego dnia zostały dla nas przygotowane. Pani Klimczyk zorganizowała konkurs na najfajniejszą klasę. Na szkolnym patio zostało rozegranych 20 zabawnych, nie tylko sportowych konkurencji, takich jak: wystruganie najdłuższej skórki z jabłka, nakarmienie kolegi jogurtem z zawiązanymi oczami czy konkurs na… najszczuplejszą klasę. Ostatecznie laur zwycięstwa spoczął w rękach przewodniczącego klasy III b, ale jak wiadomo u nas wszystkie klasy są fajne.

Po emocjach związanych z konkursem przyszedł czas na chwilę oddechu. Zgromadziliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, każdy z inną książką, by przez krótki moment zanurzyć się w świecie dostępnym z kolorowych kartek literatury. Trwało to tylko 5 minut, ale miło było popatrzeć jak uczniowie w skupieniu pochylali głowę nad ulubioną lekturą.

Wreszcie przyszedł czas na długo oczekiwany mecz siatkówki uczniowie kontra nauczyciele. Początkowo wydawało się, że to nasze panie sięgną po zwycięstwo. Pierwsza część meczu należała do nich. Jednak zmobilizowani po przegranym pierwszym secie uczniowie pokazali na co ich stać.
W świetnym stylu wygrali cały mecz 2:1. Doping ze strony widowni był nieoceniony. Uszy pękały, ale serca się radowały.

Po kilkugodzinnej przerwie spotkaliśmy się ponownie, by pobiec „do szczęśliwego dzieciństwa”, ale o tym przeczytacie w osobnym artykule.

Na deser w tym dniu zaserwowano nam rodzinny piknik. To już tradycja w naszej szkole. I tym razem nie brakowało atrakcji. Był występ uczniów klasy III b, loteria fantowa, dmuchany zamek i inne przyjemności. Zabawom i rozmowom nie było końca. Lubimy takie dni jak ten i nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby powtarzały się częściej. Nie możemy się doczekać, co czeka nas za rok…

Powiązane wiadomości:

Pobiegaliśmy sobie!