11 czerwca 2017 13:53 | Aktualności

Jura kreatywnie

7 czerwca uczniowie klasy IV odwiedzili Żarki. Żarki to miasteczko tętniące obecnie życiem. Położone na terenie malowniczej Jury Krakowsko-Częstochowskiej, miejsce historyczne z wieloma atrakcjami nie tylko dla najmłodszych.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był Stary Młyn, w którym mieści się interaktywne Muzeum Dawnych Rzemiosł. Tutaj poznaliśmy historię pięciu głównych rzemiosł obecnych od wieków w Żarkach: młynarstwa, piekarstwa, szewstwa, bednarstwa i kołodziejstwa. Później szukaliśmy myszek, mieliliśmy zboże, oglądaliśmy rozmowę pieczonych chlebów, zaglądaliśmy do beczki śmiechu.

Po muzeum ciekał na nas warsztat robienia pizzy z ulubionych składników pod okiem profesjonalnych kucharzy. Potem oczywiście ją można było zjeść!

Na warsztatach rękodzielniczych z wikliny zrobiliśmy rybki i serduszka. A na deser w manufakturze słodyczy „Hokus Pokuss” każdy z nas zrobił własnego pachnącego lizaka.

Żarki to bardzo fajne miejsce żeby wspólnie spędzić czas. Bardzo miłe i sympatyczne panie, które poświęcają czas wszystkim dzieciom. Polecamy wszystkim na odwiedzenie tego miejsca. Tutaj nikt się nie nudzi!