17 czerwca 2017 17:39 | Aktualności

Konkurs Bezpiecznie Tu i Tam - podsumowanie

Nasza szkoła zakończyła zainaugurowany we wrześniu ubiegłego roku Konkurs edukacyjny Bezpiecznie Tu i Tam, którego celem było edukowanie uczniów w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu i nowych technologii, a także rozwijanie kompetencji rodziców w tej tematyce.
Nowej pracowni nie wygraliśmy, ale wyniki są na poziomie.

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Sączowie, miejsce w rankingu: 104 na 403, zdobyte punkty: 796 na 1550

Przedstawiamy kilka danych dotyczących konkursu:

• W trwającym siedem miesięcy Konkursie wzięło udział ponad 108 tysięcy uczniów a także odbyło się 3 tysiące wydarzeń aktywizujących całą społeczność szkolną, w tym zajęcia edukacyjne dla uczniów, spotkania dla rodziców, konkursy tematyczne (literacki, plastyczny, multimedialny), szkolne pikniki oraz szereg aktywności dodatkowych, organizowanych także z inicjatywy uczestników Konkursu.
  • W trakcie trwania Konkursu użytkownicy odwiedzili platformę, z której mogła korzystać szkoła 2,3 miliona razy oraz zgłosili za jej pośrednictwem 5,5 tysiąca prac uczniów przygotowanych w ramach poszczególnych zadań konkursowych.
  • Żadne z działań konkursowych nie mogłoby być zrealizowane, gdyby nie zaangażowanie Koordynatorów Konkursu, nauczycieli, a także rodziców aktywnie włączających się w promowanie wiedzy o bezpieczeństwie w sieci wśród dzieci i młodzieży, za co bardzo serdecznie dziękujemy.