13 września 2017 10:50 | Aktualności

Międzypokoleniowe podróże po literaturze

Na terenie naszej gminy rozpoczęła się realizacja projektu „Międzypokoleniowe podróże po literaturze”, który uzyskał dofinansowanie z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Śląskie Lokalnie 2017. W jego realizację zaangażowały się Biblioteki Publiczne Gminnego Ośrodka Kultury oraz nauczyciele i grupy uczniów ze wszystkich szkół działających na terenie  Gminy Bobrowniki.

Realizatorzy liczą, że przez jego realizację uda się zwiększyć zainteresowanie literaturą wśród dzieci oraz wskazać alternatywną formę spędzania czasu wolnego – międzypokoleniowych spotkań z  książką.

W ramach zaplanowanych działaniach zostaną przeprowadzone spotkania czytelnicze dla  dzieci uczęszczających do szkół podstawowych oraz seniorów identyfikujących się z założeniami projektu. Stworzenie możliwości swobodnej wypowiedzi na temat własnych doświadczeń czytelniczych, wymiany refleksji oraz radami dotyczącymi czytania, opiniami o książkach, mamy nadzieję wpłynąć również na nawiązanie i zacieśnienie więzi pomiędzy uczestnikami.

Wszyscy uczestnicy projektu  będą mieli możliwość przygotowania artystycznej prezentacji swoich ulubionych lektur przez udział w konkursie pt.: „Moja najpiękniejsza podróż literacka” oraz uczestniczenia w spotkaniach z pisarzami. Swój udział zadeklarowali:  Marcin Kozioł i Łukasz Wierzbicki – autorzy literatury dla dzieci i dorosłych.