19 września 2017 11:05 | Aktualności

W Sączowie po zmianach…

Od 1 września 2017 roku w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sączowie wchodzi Publiczne Przedszkole i ośmioletnia Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej.

W związku z reformą oświaty jeden dotychczasowy obwód szkolny został podzielony pomiędzy dwie szkoły podstawowe – w Sączowie (Sączów i Myszkowice ul. Wolności i Strażacka) i w Siemoni (Siemonia, Twardowice, pozostałe ulice w Myszkowicach). Rodzice decydowali, bez konieczności kierowania się w wyborze przynależnością do obwodu, do jakiej szkoły będą uczęszczać ich dzieci.

13 uczniów z obwodu szkoły w Sączowie (10 z Sączowa, 3 z Myszkowic) podjęło naukę w szkole w Siemoni.

15 uczniów z obwodu szkoły w Siemoni (9 z Myszkowic, 3 z Twardowic, 3 z Siemoni) kontynuuje naukę w szkole w Sączowie.

Liczebność klas przedstawia się następująco:

Klasa I – 13              klasa IV – 7                  VI – 11

Klasa III – 16            klasa V – 14                 VII – 15

Do szkoły w Sączowie uczęszcza także 5 dzieci spoza gminy.

Przedszkolaków mamy 61 w trzech grupach wiekowych.*

*wszystkie dane można sprawdzić w sekretariacie Szkoły