25 września 2017 23:34 | Aktualności

Spotkanie z ciekawym człowiekiem

W ramach realizacji projektu "Międzypokoleniowe podróże po literaturze" w dniu 22 września 2017 uczniowie naszej szkoły wybrali się do Domu Kultury na spotkanie z autorem, Marcinem Koziołem. Autor jest twórcą wielu książek młodzieżowych. Pisarz jest podróżnikiem.

Na samym początku autor opowiedział nam o swoich dziełach.

„Wombat Maksymilian i królestwo Grzmiącego Smoka” to powieść inspirowana podróżami autora po kontynentach egzotycznych. Jest to książka przyrodniczo-przygodowa. Tytułowy Maksymilian Wombat jest głównym bohaterem książki. A oto krótkie przedstawienie głównej postaci.
Przyjaciele mówią do mnie Maks. A to dlatego, że wszystko robię na maksa, najlepiej jak umiem. No, czasami zdarza mi się trochę przedobrzyć. Wykopałem tunel tak długi, że o dłuższym nie słyszały najstarsze wombaty. I tak głęboki, że bez moczenia futerka pokonałem ocean. Wyszedłem w Himalajach, najwyższych górach świata. W samym sercu Królestwa Grzmiącego Smoka, nazywanego Bhutanem. Ale to nie był koniec wielkiej podróży i niesamowitych przygód. Oj, nie. To był dopiero początek.

Książka ta posiada swoją kontynuacje pt.” Wombat Maksymilian i misja na dachu świata.

Następnie autor opowiedział nam o tym, skąd bierze pomysły na pisanie swoich dzieł.

Kolejna seria książek ,o której opowiedział nam pisarz to „Detektywi na kółkach”. „Detektywi na kółkach” to seria książek kryminalnych, między innymi „Skrzynia władzy piorunów”, która opowiada o trójce detektywów: Julii, Tomie i  psie asystencie Spajku. Julia to wyjątkowa czternastolatka, która jeździ na wózku inwalidzkim. Tom jest wiernym przyjacielem Julii obdarzonym zdolnością synestezji. We wszystkim pomaga im labrador Spajk. Ta książka oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Książka jest szczególnie zaadresowane do osób, które lubią lub chcą poznać różne metody szyfrowania wiadomości. Posiada ona także swoją kontynuację pt. „Tajemnica przeklętej harfy”.

Na samym końcu spotkania nadeszła pora rozmowy z pisarzem. Uczniowie zadawali nurtujące ich pytania.  Później wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia. Na koniec autor rozdawał autografy i sprzedawał swoje książki z dedykacjami. Wszyscy bezpiecznie i szczęśliwie dotarli do szkoły z plecakiem pełnym wrażeń.

Mateusz Balcerzak

Rusłan Wierzbicki