07 października 2017 16:41 | Aktualności

Historia na wesoło

W miniony czwartek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. Przyjechali do nas przedstawiciele grupy historycznej „Rekonstrukto” z Lublina i zabrali w niezwykłą podróż do przeszłości. A konkretnie do starożytnego Rzymu. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć typowe rzymskie stroje, przedmioty codziennego użytku, uzbrojenie oraz… narzędzia tortur. Niektórzy z nas mogli przez chwilę stać się rzymskimi legionistami, a inni barbarzyńcami. Dwie z naszych koleżanek zostały zapięte w gruby, żelazny łańcuch i na krótką chwilę stały się….niewolnicami. Mogliśmy też, oczywiście fikcyjnie, zdecydować o życiu lub śmierci naszego kolegi. Takie właśnie prawo panowało w starożytnym państwie rzymskim.
                Dobrze czasem odbyć taką podróż do przeszłości, choćby po to, by przekonać się, czy chcielibyśmy żyć w tamtych czasach, czy może lepiej pozostać tu, gdzie jesteśmy. Po reakcjach naszych uczniów widać było, że pokaz bardzo się podobał i chętnie zobaczą kolejną odsłonę. Może tym razem średniowieczni rycerze?