18 października 2017 09:56 | Aktualności

Spotkanie czytelnicze, cz. II

W ramach realizowanego na terenie naszej gminy projektu „Międzypokoleniowe podróże po literaturze” już po raz drugi w naszej szkole odbyło się spotkanie czytelnicze. Tym razem w symboliczną podróż do czasów dzieciństwa wybrali się rodzice i uczniowie klas IV-VII. Nasze zaproszenie do wspólnego czytania fragmentów ulubionych książek przyjęły panie Agnieszka Rys-Błaszkowska, Agnieszka Czajkowska, Edyta Duda oraz Anna Wierżbicka, a także pan Arkadiusz Mikołajek. Nasi rodzice w niezwykle ciekawy i oryginalny sposób opowiadali o takich pozycjach książkowych jak „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Mały Książę”, „Babcia na jabłoni” czy „Koń na receptę”. Pojawiła się też rosyjska bajka o chlebku, której głośne czytanie wywołało (zwłaszcza wśród młodszych dzieciaków) duże zaciekawienie. Opowieści o książkach zostały wzbogacone najpiękniejszymi cytatami. Poszczególne prezentacje były przeplatane rozmowami i uwagami rodziców, a także dzieci, co świadczy o dużym zainteresowaniu. Spotkanie przebiegło w ciepłej i przyjemnej atmosferze, którą tworzyli nasi goście oraz Wy, kochani uczniowie.

Milena Caban