26 października 2017 20:18 | Aktualności

Bezpieczny na drodze - spotkanie z policjantką

W środę, dnia 25 października, wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcji przygotowanej przez policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Spotkanie to zorganizowano w ramach programu "Bezpieczna+", którego celem jest poprawa bezpieczeństwa uczniów  w szkole i poza nią.

Tematyka tego spotkania  dotyczyła  bezpiecznego poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię, zabaw w pobliżu jezdni oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa rowerzysty.

Pani policjantka przypomniała o przepisach  dotyczących odblasków. Każdy pieszy poruszający się po drodze zobowiązany jest do ich noszenia. Szczególną uwagę zwrócono na to, jak niezwykle ważna jest widoczność pieszego i rowerzysty na jezdni.
Na zakończenie prelekcji każdy uczeń naszej szkoły otrzymał prezent w postaci zawieszki odblaskowej.