16 października 2017 14:10 | Aktualności

Dzień Drzewa

DRZEWA – TO ŻYCIE, A ŻYCIE JEST NAJWYŻSZĄ WARTOŚCIĄ, KTÓRĄ MAMY OBOWIĄZEK CHRONIĆ ZA „WSZELKĄ CENĘ”!

W ramach obchodów IV Europejskiego Tygodnia Leśnego, leśnicy z Nadleśnictwa Świerklaniec 10 i 11 października przeprowadzili w naszej szkole zajęcia edukacyjne pod hasłem: „LAS MOJA MIŁOŚĆ”. Celem warsztatów była popularyzacja wiedzy na temat znaczenia drzew i ich ochrony. Zwrócenie uwagi na wzajemne relacje w otaczającym świecie między roślinami, zwierzętami a działalnością człowieka.

Podsumowaniem zajęć był konkurs. Zadaniem uczestników było rozpoznawanie gatunków drzew po ich charakterystycznych cechach (liście, kora, owoce, zapach).

Konkurs wygrała uczennica klasy V – Oliwia Elzner, która rozpoznała prawie wszystkie gatunki. Zajęcia z edukacji leśnej, w których dzieci aktywnie uczestniczyły mają wpływ na kształtowanie pozytywnego stosunku do przyrody np: opieka nad zwierzętami, właściwe zachowanie w lesie czy parku.