11 listopada 2017 14:23 | Aktualności

III Śląskie Targi Książki w Katowicach

10 listopada już po raz drugi czytelnicy szkolnej biblioteki wzięli udział w Śląskich Targach Książki zorganizowanych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Kolejny raz uczestniczyliśmy w przygotowanych przez Bibliotekę Miejską w Katowicach warsztatach typograficzno-literackich „Litera i Słowo”, a także warsztatach „Mały Książę i Królewna Śnieżka przyjeżdżają do Polski” o tłumaczeniu imion własnych w literaturze dziecięcej, dzięki którym dzieci poznały różnicę między tłumaczeniem dosłownym a niedosłownym, dowiedziały się, jakie związane z tym dylematy i problemy spotyka tłumacz w swojej pracy. Zajęcia poprowadziła pani Elżbieta Janota tłumaczka prozy, literatury dziecięcej i młodzieżowej z jęz. angielskiego i francuskiego.

Podczas zwiedzania licznych stoisk z ofertami wydawniczymi, mieliśmy okazję spotkać wielu znanych pisarzy. Odwiedziliśmy zaprzyjaźnione stoisko z grami planszowymi, poznaliśmy ich nowości. Naszych chłopaków szczególnie przyciągnęło stoisko z ręcznie wykonanymi spinnerami. Wszystko co fajne szybko się kończy, więc i nam czas upłynął bardzo szybko. Z bagażem miłych wrażeń i wspaniałych nastrojach wracaliśmy do domu.