14 listopada 2017 23:14 | Aktualności

Powtórka z mitologii na wesoło

Spotkanie ze sztuką to zawsze pouczające i przyjemne dla młodzieży naszej szkoły wydarzenie.
14 listopada uczniowie klas IV-VII wraz z opiekunami pojechali do Domu Kultury „Karolinka” w Radzionkowie na występ krakowskiej grupy artystycznej. Kilkoro młodych aktorów zaprezentowało nam spektakl zatytułowany „Mity”. To współczesna interpretacja najpopularniejszych opowieści o bogach i herosach, których bardzo dobrze znamy z lekcji języka polskiego czy historii.
Wydarzenia ukazane na deskach sceny „Karolinki” rozgrywają się w klasie, do której uczęszcza Mietek. Mietek nie zna mitologii, nie interesuje się nią wcale. Tymczasem pani „od polskiego” pragnie przepytać niesfornego ucznia, który od nauki woli spanie i próby swojego muzycznego zespołu, właśnie ze znajomości mitów. I tu zaczyna się cała historia. Chłopaka odwiedzają mitologiczni bohaterowie: Herakles, Prometeusz, Eurydyka czy Narcyz. W rzeczywistości to misterny spisek nauczycielki polskiego i kolegów Mietka, którzy w ten sposób liczą na to, iż ich przyjaciel nauczy się czegoś. Przebrani za bogów i herosów opowiadają chłopakowi o najważniejszych wydarzeniach z mitologii. Ich działania przynoszą skutek, bo ostatecznie Mietek jest im wdzięczny za cenną lekcję.
Przedstawienie bardzo podobało się naszym uczniom, gdyż było dynamiczne i pełne muzyki, bliskiej młodemu odbiorcy.