19 listopada 2017 19:51 | Aktualności

Bobrowy wyścig, czyli informatyczny konkurs „Bóbr” za nami!

15 listopada br. uczniowie klas IV-VI w składzie: Marysia Sitko, Konrad Kubica, Jakub Czesnoić, Jakub Trefon, Bartosz Klimczyk, Alicja Sośniok i Zuzanna Sitko, wzięli udział w XII edycji Międzynarodowego KONKURSU INFORMATYCZNEGO BÓBR.

"Bóbr” to nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Zasady konkursu są podobne do zasad bardzo popularnego w szkołach konkursu matematycznego Kangur. Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Udział w Konkursie nie jest związany z żadna opłatą. Bóbr chce zachęcić młodych do umiejętnego korzystania z komputerów i technologii informacyjnej. Z pewnością wesprze uczniów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych następnie w życiu, szczególnie w ich przyszłej pracy. Bardzo cenną cechą konkursu jest jego międzynarodowość, która sprzyja wymianie doświadczeń między nauczycielami i dziećmi. Tegoroczna edycja została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji!

Wyniki wkrótce!!

Małgorzata Tomczyk-Nowak