20 listopada 2017 14:48 | Aktualności

Święto 11 listopada z szachami

11 listopada nasi wychowankowie dobrowolnie wzięli udział w turnieju szachowym zorganizowanym przez MOSiR w Czeladzi z okazji Dnia Niepodległości. Zawody poprowadził sędzia Maciej Janiszewski, a do szachownic zasiadło 40 zawodników w wieku od 6 do 84 lat. Nasz kolega z przedszkola Alex Janik był najmłodszym zawodnikiem. Dzieci rozegrały 9 rund z komputerowo wybranym przeciwnikiem, każdemu udało się wygrać partię. Olivier Janik (kl. III), Paweł Kuwak (kl. I) i Alex Janik (przedszkole) zdobyli po 3 pkt., a Emilia Kozłowska (kl. I) i Nadia Mikołajek (kl. IV) po 1 pkt. Pucharów dzieci nie przywiozły, ale wzbogaciły się o nowe doświadczenia. Niejednokrotnie rozegrali partie z zawodowcami. Wszystkim gratulujemy wytrwałości oraz zapału do tej królewskiej dyscypliny sportu.

Elżbieta Koczy