20 listopada 2017 14:54 | Aktualności

Integracyjny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Ożarowice

W sobotę 18 listopada w BiOK w Tąpkowicach w godz. od 10.00 do 16.00 odbył się Integracyjny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Ożarowice w szachach szybkich. W gronie 40 zawodników do rozgrywek przy szachownicach zasiedli również uczniowie naszej szkoły. Był to jeden chłopiec - Konrad Grybski klasa III i trzy dziewczynki: Maria Smyl, Konstancja Grybska z klasy III i Marta Cabaj z klasy I. Poziom zawodów był bardzo wysoki, gdyż 80% zawodników, to doświadczeni gracze klubowi z latami doświadczeń. Informacja ta jednak, nie zniechęciła naszych uczniów do uczestnictwa w tym turnieju. Byli oni pełni zapału i chęci do zmierzenia swoich sił w rozgrywkach. Zawodnicy byli w wieku od 7 do 81 lat, w tym były osoby niepełnosprawne. Najwięcej wygranych rund na koncie swoim zaliczył Konrad Grybski, który zdobył 4 pkt. Nasza koleżanka Marta Cabaj była najmłodszą zawodniczką, która w kategorii najlepsza zawodniczka zajęła III miejsce. Kolejne w kategorii najlepsza zawodniczka zajęła Maria Smyl i Konstancja Grybska. Dzieciom oraz opiekunowi panu Grybskiemu gratulujemy wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do celu.

Elżbieta  Koczy