23 listopada 2017 17:41 | Aktualności

Życzliwi żyją dłużej

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła obchodziła Światowy Dzień Życzliwości, w którym przyświecała myśl A. de Mello: „Nie proś świata, aby się zmienił na lepsze, to ty zmień się pierwszy”.

Był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych słów, pozytywnych emocji i dominował w nim kolor żółty – kolor optymizmu i radości.

Na dobry początek każdy otrzymał „uśmiechniętą buźkę”. Później odbył się apel, podczas którego Samorząd Uczniowski przybliżył nam historię obchodów tego dnia, rozpropagował hasła związane z byciem pogodnym, uśmiechniętym i pomocnym na co dzień.

Został również  rozstrzygnięty konkurs na wybór Króla i Królowej Życzliwości, a jego wyniki są następujące:

klasa I - Paweł Kuwak

klasa III - Szymon Balcerzak

klasa IV - Marysia Sitko

klasa V - Lena Nowacka

klasa VI - Natalia Łukasik

klasa VII - Maja Chyra

Wybrani poddani byli próbie, w której musieli wykazać się swoim poczuciem humoru i empatii, grając w wylosowanej scence. Wszyscy spisali się na medal i udowodnili, że w pełni zasłużyli na ten tytuł najsympatyczniejszej osoby w klasie.

Na koniec klasa I pokazała wszystkim, jak pięknie przygotowała się na ten kolorowy dzień, wygrywając kolejny konkurs "na najlepiej przebraną klasę”, w której oczywiście dominował kolor żółty.

Niech ten dzień ciągnie się cały rok!