14 grudnia 2017 16:45 | Aktualności

Uczymy ratować

Kolejnym punktem realizowanego przez nas programu "Bezpieczna+" było działanie: "Uczymy ratować"

W tym celu w dniu 13.12.2017 w szkole odbyły się warsztaty dla uczniów z zakresu właściwego reagowania w sytuacji zagrożenia życia, informowania o wypadku, udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej w przypadku różnych urazów. Warsztaty poprowadzili wykwalifikowani ratownicy medyczni pogotowia ratunkowego. Warsztaty odbyły się w grupach kilkuosobowych w trzech turach: kl. I-III, IV-V i VI-VII. Nasi uczniowie przypomnieli sobie, jak właściwie wykonać RKO mając do dyspozycji fantomy, wykazując się w tym zakresie sporymi umiejętnościami. Po raz pierwszy mogli zobaczyć defibrylator AED i metodę jego wykorzystania. Na koniec każdy uczeń otrzymał kartę ICE, gdzie dzięki zawartym w niej informacjom,  szybciej można udzielić pierwszej pomocy w razie jego wypadku. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik mógł pochwalić się również dyplomem z odbytego szkolenia.