Przyjmowanie ofert ubezpieczenia uczniów w zakładce "Ogłoszenia"

14 grudnia 2017 19:30 | Aktualności

Wizyta w Domu Opieki "Zielony Dworek"

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 13 grudnia wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego w naszej szkole, odwiedzili mieszkańców Rodzinnego Domu Opieki „Zielony Dworek” w Tąpkowicach. Uczniowie klasy V i uczennica z klasy VII - szkolni kolędnicy przedstawili tradycyjne bożonarodzeniowe scenki przeplatane kolędami z akompaniamentem instrumentów muzycznych. Mieszkańcy Domu Opieki chętnie włączyli się do wspólnego śpiewu, a na ich twarzach można było dostrzec wzruszenie. Po występie dzieci poczęstowały wszystkich przygotowanymi przez siebie świątecznymi ciasteczkami. Ważne i niezmiernie miłe dla wszystkich były chwile spędzone na indywidualnych rozmowach podczas dekorowania aromatycznych pomarańczy goździkami.

Szkolny Klub Wolontariatu współpracuje z Domem Opieki już od kilku lat. Jest to korzystna współpraca zwłaszcza dla dzieci, które uczą się tego, co w życiu jest bardzo ważne – wrażliwości, cierpliwości, i przede wszystkim umiejętności bezinteresownego dzielenia się swoim czasem.

Byłem pierwszy raz w Domu Opieki. Spotkaliśmy wiele starszych osób, które okazały się niezwykle miłe. Wiele osób bardzo się wzruszyło, a nam aż się zachciało płakać.”

Bardzo się wzruszyłam, gdy podczas śpiewania kolędy, zauważyłam jak jeden pan płacze.”