14 stycznia 2018 12:25 | Aktualności

Przedstawienie "Jan X"

Dnia 5 stycznia Szkoła Podstawowa w Sączowie zorganizowała dla uczniów klas 5-7 wyjazd do Miejskiego Domu Kultury w Siewierzu na przedstawienie pod tytułem „Jan X”. Wyjechaliśmy po 3-ej godzinie lekcyjnej .

Po dotarciu na miejsce musieliśmy chwilkę poczekać, ponieważ przedstawienie dla innej grupy nadal trwało. Lecz w końcu zajęliśmy miejsca z dobrą widocznością na scenę.

W przedstawieniu występowało kilka postaci, np. wagarowicz, cheerleaderka, wzorowa uczennica, Darth Vater oraz poszkodowany Jasiek. Każda z tych postaci przyznała się do zamaczania głowy w toalecie ich znajomemu Jaśkowi, który nie wrócił tego dnia do domu. Bohaterowie pokazują swoje wersje wydarzeń i dają głos publiczności.

Sceneria według mnie była bardzo udana, a zwłaszcza to, że postacie wykorzystywały rzeczy, które znajdowały się w klasie do odgrywania scen.

Po przedstawieniu mieliśmy bardzo mieszane uczucia. Dociekliwi uczniowie od początku podejrzewali rozwiązanie sprawy, drudzy stawiali na wersje bohaterów, a jeszcze inni nie wiedzieli, co o tym myśleć… Lecz moim zdaniem przedstawienie było bardzo udane, nieprzewidywalne oraz ciekawe. Polecam je do obejrzenia innym uczniom!

Natalia Łukasik

Wyjazd zorganizowano w ramach realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego Szkoły Podstawowej w Sączowie.