29 stycznia 2018 09:21 | Aktualności

Szkolny Konkurs Recytatorski

23 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem była pani Iwona Sowiślok.

W konkursowej Komisji zasiadły panie: Ilona Lazar, Krzysztofa Urbańska, Milena Caban i Barbara Zarodkiewicz – Czapla.

Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.

Do rywalizacji na najciekawszą interpretację wiersza stanęły dzieci:

Paweł Kuwak, Oliwia Wrona, Elizabeta Wierżbicka, Marta Cabaj, Emilia Kozłowska, Magdalena Mielczarek, Szymon Domański z klasy I oraz Vanessa Kłys, Konstancja Grybska, Szymon Balcerzak i Maria Smyl z klasy III. Recytatorzy przedstawili jeden wybrany utwór o dowolnej tematyce. Poziom konkursu był wysoki, a więc komisja miała ciężki orzech do zgryzienia przy wyborze zwycięzców. Wszystkie recytacje uczestników zasługiwały na najwyższą pochwałę i były nagradzane gromkimi brawami.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

1. Elizabeta Wierżbicka

2. Marta Cabaj

3. Emilia Kozłowska

4. Szymon Domański

5. Szymon Balcerzak

6. Maria Smyl.

Laureaci Konkursu będą reprezentować naszą szkołę w Konkursie Recytatorskim „Mały OKR”, który odbędzie się 6 marca w Domu Kultury w Sączowie.

Laureatom życzymy dalszych sukcesów.