18 marca 2018 14:21 | Aktualności

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

W dniu 13 marca 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”.

Konkurs Świetlik popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych.

Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego.

W ramach przygotowań uczniowie wykonują doświadczenia opracowane przez Zespół Merytoryczny Świetlika, pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego. Formuła testu nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki.

W konkursie brało udział 18 uczniów naszej szkoły z  klas od III do VII.