22 kwietnia 2018 14:50 | Aktualności

Lekcja ratowania w OSP Sączów

Uczniowie naszej szkoły w dniu 20 kwietnia uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez strażaków OSP Sączów. W trakcie zajęć na placu OSP strażacy przeprowadzili dla uczniów krótki kurs pierwszej pomocy z użyciem specjalistycznego sprzętu ratowniczego. Uczniowie uczestniczyli też w pokazie gaszenia ognia, pogadanka nawiązywała do czasu wiosennych zagrożeń pożarami. Jak powiedzieli nam strażacy od początku roku uczestniczyli już w 15 akcjach gaszenia. Młodzież miała okazję spróbować swoich sił w trafeniu wodą do celu. Serdecznie dziękujemy za wspaniale przygotowane warsztaty, poczęstunek i mamy nadzieję że uczniowie naszej szkoły „zarażeni” pasją ratowania zasilą w przyszłości szeregi sączowskiej jednostki OSP.