26 kwietnia 2018 07:58 | Aktualności

II Ogólnopolskie czytanie Jeżycjady

"Jeżycjadę, jak wiemy, można czytać wszędzie — w domu, w szkole, w parku, w pociągu — i zawsze — wciąż od nowa, choć niekoniecznie od początku, wszak przyjaźń z Borejkami można rozpocząć od dowolnego z 22 tomów, a ich perypetie poznawać chronologicznie lub na wyrywki."

Czytelnicy starszych klas biblioteki szkolnej włączyli się w akcję czytelniczą zorganizowaną z okazji Jubileuszu 40-lecia Jeżycjady przez Wydawnictwo Akapit Press.

Zaprosiliśmy gości - wspaniałych lektorów, którzy przeczytali nam wybrane fragmenty z serii książek Jężycjada autorstwa Małgorzaty Musierowicz.

Pan dyrektor Stanisław Fijołek przybliżył nam postać Aurelii Jedwabińskiej z dziewiątej części serii: Dziecko piątku, a Pani pedagog Krzysztofa Urbańska posiłkując się fragmentami trzeciej części serii: Kwiat kalafiora, przedstawiła historię powstania młodzieżowej Dyskusyjnej Grupy Eksperymentalny Sygnał Dobra (w skrócie ESD), która to podsłuchiwana przez wścibską sąsiadkę błędnie posądzona została o zażywanie LSD.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przyjęcie zaproszenia i mamy nadzieję na ciąg dalszy naszych spotkań z dobrą książką Mrugnięcie