26 kwietnia 2018 16:46 | Aktualności

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

26 kwietnia wszyscy uczniowie klasy III przystąpili do pisania  Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Jest to coroczna akcja Operonu mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji poprzez zbadanie kluczowych kompetencji ucznia. Test trzecioklasisty dostarcza szkołom informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.

Wydawnictwo Operon zadbało również o to, aby sprawdzian nie był dla dzieci źródłem stresu – w tym celu przygotowany został specjalny film terapeutyczny z Bratkiem, który dzieci oglądały przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań – dzięki czemu były bardziej rozluźnione i łatwiej skoncentrowały się na teście. Dodatkowo, po zakończeniu sprawdzianu dzieci wysłuchały bajki Bratka, co pozwoliło na uspokojenie i zrozumienie emocji, które odczuwały po sprawdzianie.