27 kwietnia 2018 20:23 | Aktualności

"Grzeczność nie jest nauka łatwą ani małą..."Spotkania Teatralne - klasa VI

Co to jest savoir-vivre, bon ton, kindersztuba?  To wiedza o tym, jak właściwie zachować się w różnych sytuacjach. Nie tak łatwo jednak zostać dobrze wychowanym dżentelmenem o czym przekonali się uczniowie klasy VI, którzy 27 kwietnia zaprezentowali rodzicom przedstawienie „Savior-vivre - dobre maniery na co dzień”.

Szóstoklasiści w krótkich scenkach ilustrowali typowe sytuacje z codziennego życia nastolatka oraz jak należy się w nich zachować zgodnie z zasadami dobrego wychowania. Aktorzy w prezentowanych scenach zwrócili uwagę  na problemy dotyczące  kultury zachowania, stroju  i  języka. Uczniowie przypomnieli również o niezwykłym działaniu czarodziejskich słów: proszę, dziękuję, przepraszam oraz dzień dobry i do widzenia.

Prezentacje przeplatane wesołym  dżinglem „Savior-vivre” i zaśpiewaną  w finale „Piosenka bardzo kulturalną” bardzo podobały się zebranej publiczności i nagrodzone brawami.

Odkrywanie tajników wiedzy na temat savoir-vivre'u pozwoli uczniom zapamiętać, że  bycie uprzejmym i kulturalnym nic nie kosztuje, a sprawia, że wszystkim żyje się milej i lepiej.