17 maja 2018 20:00 | Aktualności

Wirtualny spacer z leśniczym

Na dzień 17 maja 2018 r. dzieci z klasy I i III miały zaplanowany wyjazd do parku w Świerklańcu, gdzie na dzieci miał czekać leśnik pan Wiktor Zarzycki z Nadleśnictwa w Świerklańcu. Dzieci wspólnie z leśnikiem miały odbyć spacer po parku i wspólnie obserwować parkową przyrodę. Niestety pogoda zmieniła plany uczniów. Wyjazd do parku stał się niemożliwy, ale możliwe stało się spotkanie z leśnikiem.
Leśnik pan Wiktor wyposażony w przyrodnicze okazy odwiedził uczniów w szkole. Uczniowie, choć bardzo zawiedzeni zmianą planów z radością powitali gościa. Leśnik opowiadał dzieciom o chronionych zwierzętach i roślinach. Swoją opowieść uzupełnił piękną prezentacja multimedialną i okazami przyrodniczymi. Gość zachęcał do częstego obcowania z przyrodą. Zwrócił także szczególną uwagę na bezpieczne korzystanie z uroków lasu.